MANDALY ručně malované


Pojem mandala pochází ze starobylého indického obřadního jazyka sanskrtu a znamená v překladu „kruh“ či „oblouk“. Mandala začíná i končí v jednom středu, „bindu“, který označuje božské jádro nebo vlastní bytostné Já. Je to bod, který však nemá ani rozměr, ani místo, je symbolem jednoty, celistvosti, dokonalosti a Boha. Z tohoto centra vycházejí všechny tvary, které můžeme v mandalách pozorovat.

Ve svém původním náboženském významu mandala představuje mystický diagram, a to buď ve tvaru kruhu, nebo ve tvaru mnohoúhelníku. Mandaly symbolizují celý svět, Boha, člověka, život, jsou symbolem pro jednotu a harmonii. Z mandal vychází zvláštní síla, mocná energie, kterou můžete načerpat při jejich malování. Byla známa již starým kulturám a zabývá se jí i současná psychologie.

Mandala nám poskytuje prostor pro meditaci, realizaci vlastního já, uvolnění nahromaděného stresu a potlačených emocí. Při tvorbě mandaly se zklidňuje mysl, zlepšuje se schopnost koncentrace a mohou se tak objevit i nová, lepší a konstruktivnější řešení problémů s nimiž si nevíme rady. Můžeme také pocítit příjemný příval jemné osvěžující energie, ale můžeme se cítit i příjemně unaveni poté co odezní napětí nahromaděné po několik dní.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one